Poli Iași - FC Botoșani 0-3, în etapa a 13-a a Ligii 1. Botoșonănenii urcă pe loc de play-off
Ultima Ora Breaking News Sport

Poli Iași – FC Voluntari 2-2, în etapa 17 din Liga 1

Poli Iași a remizat, sâmbătă, cu FC Voluntari, scor 2-2, în etapa 17 din Liga 1.

FC Voluntari a deschis scorul, în minutul 37, prin golul marcat de Mihai Căpățână, în minutul 37. Gheorghe a centrat balonul în interiorul careului, iar Căpățână a șutat în poarta lui Târnovanu.

În minutul 66, Cătălin Țîră a marcat pentru 2-0, cu ajutorul intervenției lui Laidouni. Juan Pablo Passaglia a redus din diferența de pe tabela de marcaj, în minutul 77, după ce Carlone l-a lăsat singur cu portarul Rîmniceanu. Andrei Cristea a înscris golul egalizator, în minutul 83, cu un șut din afara careului.

În clasamentul Ligii 1, Poli Iași ocupă poziția a opta, cu un total de 22 de puncte, iar FC Voluntari se află pe locul 14, cu 8 puncte.