Adversar greu pentru Sinoma Halep în semifinalele de la Roma. Cu cine joacă duminică românca 1
Ultima Ora Sport

Simona Halep (28 de ani) și Garbine Muguruza (26 de ani) se vor înfrunta pentru a șaptea oară în circuitul WTA.

Jucătoarea din Spania este în avantaj, 4-2, dar ultima confruntare pe zgură a fost câștigată de către româncă, în semifinale la Roland Garros 2018.

Muguruza a învins-o în sferturi pe bielorusa Viktoria Azarenka (locul 14 WTA), scor 3-6, 6-3, 6-4.  Meciul a durat aproape două ore și jumătate. În setul decisiv, Azarenka a condus cu 4-3.

Indiana Weels: Încă o eliminare uluitoare din turneu