dancila
Dăncilă promite fără să știe situația. Ce spune despre rezidențiat
Ultima Ora Politic Sport

Viorica Dăncilă, mesaj pentru Simona Halep. Premierul îi mulțumește pentru meciul istoric

Premierul Viorica Dăncilă a felicitat-o pe Simona Halep imediat după victoria din semifinalele Turneului pe iarbă de la Wimbledon:

”Felicitări campioanei noastre pentru meciul excepțional din semifinala de la Wimbledon!

Mulțumim, Simona, pentru încă o filă în istoria sportului românesc scrisă atât de frumos! Succes în marea finală! Suntem cu toții alături de tine.”, a scris premierul pagina de Facebook.

Simona Halep s-a impus cu 6-1 în primul set, iar în al doilea set cu scorul de 6-3 pe Elina Svitolina și s-a calificat pentru prima dată în finala turneului.

Adversara Simonei Halep va fi decis în urma meciului dintre Serena Wiliams și Barbora Strycova.