Antrenorul Craiovei, Devis Mangia, a fost demis. Cine i-a luat locul
Veste mare pentru suporterii Craiovei. Vor avea stadion nou
Ultima Ora Sport

Universitatea Craiova o bate pe Astra Giurgiu și urcă pe locul al 3-lea în Liga 1

Universitatea Craiova a învins-o pe Astra Giurgiu, vineri seară, scor 1-0, în etapa a șaptea din Liga 1.

Fără Victor Pițurcă pe banca tehnică, care își va începe mandatul de manager general la 1 septembrie, Craiova a fost aproape să fie condusă în prima repriză, însă Mihai Răduț a ratat un penalty, în minutul 36.

După pauză, Craiova a înscris unicul gol al partidei. În minutul 68, Nicușor Bancu l-a învins pe portarul Kitanov cu un șut din interiorul careului.

În urma acestui rezultat, Craiova a urcat pe locul 3, cu 13 puncte acumulate în primele șapte runde. În următoarea rundă, oltenii vor juca în deplasare, contra celor de la FC Voluntari.

De partea cealaltă, Astra Giurgiu se află pe locul 8, cu 8 puncte. În etapa următoare, echipa lui Dan Alexa va juca acasă, contra campioanei CFR Cluj, mediafax. ro.