Sportalert.ro: CFR Cluj a urcat pe primul loc în Superligă, după 3-0 cu Farul
Ultima Ora Breaking News Sport

CFR Cluj – Academica Clinceni 3-0, în etapa 15 din Liga 1

CFR Cluj a învins, sâmbătă, cu scorul de 3-0, pe Academica Clinceni, în etapa 15, din Liga 1.

CFR Cluj a deschis scorul, în minutul 52, când Emmanuel Culio a reușit să transforme o lovitură de la unsprezece metri, învingându-l pe portarul Santos. În minutul 69, Traore a marcat pentru 2-0, după ce pasa lui Omrani l-a lăsat singur cu portarul. Două minute mai târziu, Omrani a înscris după o acțiune începută de Traore, care a driblat toată apărarea Clinceniului. Fotbalistul a tras la poartă, portarul deviind mingea la Omrani care a trimis balonul în poartă.

Echipele de start:CFR Cluj: Arlauskis – Susic, Vinicius, Boli, Camora – Itu (Traore 32), Bordeianu, Culio – Deac, Omrani (Djokovic 73), Costache (Petrilă 84)Academica Clinceni: Santos – Matei, Chatziterzoglu, Patriche, Dobrescu – Cebotaru, Șut (Cristian 73) – Ion, Buziuc (Dumitru 83), Achim (Nsiah 62) – Vojtus

În clasamentul Ligii 1, CFR Cluj se poziționează pe primul loc, cu 30 de puncte, iar Academica Clinceni este pe locul 13, cu 11 puncte, mediafax.ro.