BRAZILIA - MEXIC 2-0 CUPA MONDIALA 2018. Neymar si Firmino duc Brazilia in sferturi! 1
Ultima Ora Campionatul Mondial Rusia 2018

BRAZILIA – MEXIC 2-0 CUPA MONDIALA 2018. Neymar si Firmino duc Brazilia in sferturi!

Selecţionata Braziliei s-a calificat fără emoţii în sferturile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Rusia, după ce a învins reprezentativa Mexicului cu scorul de 2-0 (0-0), luni, la Samara, în optimile de finală.

Fluier final. Meciul se încheie cu victoria Braziliei, care merge în sferturile de finală ale competiției.

min. 88 Gol Brazilia! Firmino face 2-0 și încheie conturile cu două minute înainte de final. Faza a fost realizată de Neymar care a pasat în fața porții, iar Firmino a marcat singur, cu poarta goală din doi metri.

min 68. Neymar, o nouă mare ocazie de gol. Șutul său este deviat de un fundaș, iar mingea se duce în corner.

min 63. Willian șutează foarte bine, dar Ochoa scoate șutul brazilianului.

min 51. Gol Brazilia! Neymar înscrie. Vedeta Braziliei a înscris după o fază spectaculoasă cu Wilian, căruia i-a pasat cu câlcâiul. Mingea i-a revenit și Neymar a înscris.

A început repriza secundă.

Este pauză. Scorul la intrarea la cabine este 0-0.

min 35. Cea mai mare ocazie a meciului. Brazilia a trecut foarte aproape de gol prin Gabriel Jesus. Șutul său din careu a fost apărat miraculos.

min 29. Echipa Mexicului este din nou periculoasă în atac. Mexicanii combină foarte bine, iar brazilienii încearcă să le facă față prin contraatacuri.

min 24. Ocazie mare pentru Brazilia! Neymar a driblat foarte bine în careu, a șutat însă Ochoa s-a opus golului.

min 18. Mexicul are inițiativa și posesie superioară. Început bun pentru mexicani. Brazilienii nu par să se regăsească

min 17. Mexic are o șansă foarte bună de a șuta spre poartă, însă este blocat in extremis de un brazilian care l-a ajuns din urmă în careu.

min 8. Chicharito are prima ocazie importantă, după o fază ciudată în care s-a ciocnit de portarul brazilian.