FCSB, eliminată din cupele europene
Ultima Ora Breaking News Sport

Umilință pentru Gigi Becali. FCSB – Astra Giurgiu 1-3, în etapa 17 din Liga 1

Astra Giurgiu s-a impus, sâmbătă, în fața FCSB-ului cu scorul de 3-1, în etapa 17 din Liga 1.

FCSB a deschis scorul, în minutul 19, prin golul marcat de Harlem Gnohere, care a reușit să înscrie după ce mingea respinsă de portarul Lazăr a ajuns la el în fața porții. În minutul 30, Alibec a readus egalitatea, cu ajutorul pasei decisive oferite de Budescu.

Același cuplu, Alibec-Budescu, a schimbat scorul în 2-1 în favoarea Astrei. Alibec a înscris din nou, în minutul 60, învingându-l pe portarul FCSB-ului, Bălgrădean, cu ajutorul pasei inspirate date de Constantin Budescu. În minutul 90+5, Gabriel Enache a marcat pentru scorul de 3-1.

În urma acestei partide, Astra Giurgiu a urcat pe locul 2, cu 31 de puncte, FCSB ocupând locul 5, cu 27 de puncte, mediafax.ro.