Sportalert.ro: CFR Cluj a urcat pe primul loc în Superligă, după 3-0 cu Farul
Sport Ultima Ora

Campioana CFR Cluj a urcat pe primul loc în Superligă, după ce a învins fostul lider Farul Constanţa cu scorul de 3-0 (0-0), la Ovidiu, într-un meci din etapa a 22-a, anunță sportalert.ro.

CFR a tranşat soarta partidei în primul sfert de oră al reprizei secunde, când au marcat Ermal Krasniqi (49) şi Cristian Manea (59 – penalty), după un fault comis de Dan Sîrbu asupra lui Yuri Matias. Claudiu Petrila (77) a parafat victoria oaspeţilor.

Kosovarul Krasniqi a avut un debut excelent la clujeni, cu un gol şi o pasă de gol (la reuşita lui Petrila).

CFR şi-a luat astfel revanşa în faţa echipei antrenate de Gheorghe Hagi, care în tur se impunea cu 3-1 la Cluj-Napoca.

Farul a suferit prima sa înfrângere pe teren propriu în acest campionat. Farul nu are nicio victorie în ultimele trei etape (un egal şi două eşecuri).