Simona Halep face senzație la Roland Garros. Ce scrie pe tricoul ei
Simona Halep, după retragerea de la turneul Wuhan. ”Spatele meu a fost dureros”
Ultima Ora Sport

Simona Halep s-a retras și de la turneul WTA de la Wuhan. Fostul lider mondial a decis să renunțe la meciul contra jucătoarei din Rusia, Elena Rybakina, după 46 de minute de joc, în faza optimilor de finală.

Sportiva din Constanța a suferit o accidentare la spate, iar durerile nu au mai lăsat-o să continue.

„Nu este niciodată distractiv să mă retrag dintr-un meci. Din păcate, spatele meu s-a contractat și a fost prea dureros să continui.

Mă voi îndrepta spre Beijing mâine, voi primi tratament și voi rămâne optimistă că mă voi putea recupera repede.

Mulțumesc Wuhan Open Tennis pentru ospitalitate și ne vedem anul viitor”, este mesajul postat de Simona Halep, pe contul său de Twitter.

Elena Rybakina (50 WTA) s-a calificat în sferturi, acolo unde se va duela cu Aryna Sabalenka (cap de serie 9) sau Kiki Bertens (cap de serie 6). Fosta adversară a lui Halep se afla la conducere pe tabelă, 5-4 în primul set, după ce revenise de la 2-4, în momentul în care Simona s-a retras.