Halep
Simona Halep - „Accidentarea este încă acolo ”
Ultima Ora Sport

Simona Halep – „Accidentarea este încă acolo ”

Simona Halep a câștigat lejer în fața japonezei Naomi Osaka, după o victorie în două seturi, scor 6-3, 6-2. Liderul mondial s-a calificat în sferturile turneului de la Melbourne, în ciuda accidentării de la gleznă care încă îi face probleme.

„Vă mulțumesc tuturor. A fost un meci bun, sunt fericită că sunt din nou în sferturi din finală. Am jucat bine, sunt mândră că am putut să rămân concentrată și că am trecut mai departe. Accidentarea este încă acolo, o simt, dar încerc să nu mă gândesc la ea.

Am lovit mingea foarte puternic, a trebuit să o plimb pe tot terenul.

Îi mulțumesc lui Darren pentru că mă sprijină. Sper ca în turul următor să joc mai bine decat astăzi.”, a declarat Simona Halep la finalul partidei cu Osaka.