FC Botoșani – Astra Giurgiu 1-2, în etapa 14 din Liga 1 1
VAR-ul va fi introdus și în Liga 1. Când va fi folosită tehnologia
Ultima Ora Sport

FC Botoșani – Astra Giurgiu 1-2, în etapa 14 din Liga 1

Astra Giurgiu s-a impus, duminică, în fața lui FC Botoșani, cu scorul de 2-1, în etapa 14 din Liga 1.

Astra Giurgiu a deschis scorul, în minutul 51, după ce Constantin Budescu a înscris, profitând de pasa trimisă de Denis Alibec, care l-a lăsat singur cu portarul Pap. Alibec a marcat, în minutul 69, pentru 2-0, din pasa lui Valentin Gheorghe. FC Botoșani a înscris golul de onoare, în minutul 83, prin Stefan Askovski, care a șutat din afara careului.

Echipele utilizate:FC Botoșani: Pap – Haruț, Miron, Moescu, Țigănașu – Papa (Alexandru George 80), Rodriguez – Roman, Bautista (Ongenda 64), Keyta – Ofosu (Ashkovski 58)Astra Giurgiu: Lazăr – Radunovic, Graovac, Dima, David Bruno – Crepulja, Simion, Răduț (Ajayi 46) – Budescu, Alibec (Tounkara 90+3), Gheorghe (Dandea 82)

În clasamentul Ligii 1, FC Botoșani se poziționează pe locul 7, cu 19 puncte, iar Astra Giurgiu ocupă locul 5, cu 22 de puncte, mediafax.ro.