FC Botoşani a învins Sepsi Sf. Gheorghe, scor 1-0 1
Breaking News Sport Ultima Ora

FC Botoşani a învins Sepsi Sf. Gheorghe, scor 1-0

FC Botoşani a învins Sepsi Sf. Gheorghe, scor 1-0, folul victoriei fiind marcat de Marko Dugandzic în minutul 59. În urma acestui rezultat, FC Botoşani se află pe locul 4, cu 42 de puncte.

Sepsi Sf. Gheorghe ocupă poziţia a opta, cu un total de 32 de puncte.

Golul victoriei a venit în minutul 59, când Ţigănaşu i-a pasat în careu lui Marko Dugandzic, care a trimis cu piciorul stâng în poarta lui Niczuly.

După fluierul de final al partidei, Marius Croitoru şi elevii săi au sărbătorit pe teren prima calificare în play-off din ultimele patru sezoane.

În urma victoriei obţinute, FC Botoşani se poziţionează pe locul 4, cu un total de 42 de puncte.

Până acum, în play-off şi-au asigurat prezenţa CFR Cluj, Universitatea Craiova, FCSB şi FC Botoşani. Celelalte trei echipe care se duelează pentru locurile rămase sunt Astra Giurgiu, Gaz Metan Mediaş şi FC Viitorul.

(sursa: Mediafax)