Chindia Târgoviște – Gaz Metan Mediaș 1-1, în etapa 14 din Liga 1 1
VAR-ul va fi introdus și în Liga 1. Când va fi folosită tehnologia
Ultima Ora Breaking News Sport

Chindia Târgoviște – Gaz Metan Mediaș 1-1, în etapa 14 din Liga 1

Chindia Târgoviște a remizat, sâmbătă, cu Gaz Metan Mediaș, scor 1-1, în etapa 14 din Liga 1.

Gaz Metan Mediaș a deschis scorul, în minutul 64, după ce Buș a șutat mingea în poarta apărată de Aioani, mingea ajungând la el după încercarea lui Darius Olaru de a marca. Chindia a egalat scorul, în minutul 86, când Pitian a reluat cu capul de la distanță balonul trimis din corner.

Echipele utilizate:Chindia Târgoviște: Aioani – Martac, Benga, Pitian, Dumitrașcu – Bic, Mihai (Rață 60) – Yameogo, Cherchez Georgian, Dumiter (Neguț 80) – Voduț (Burlacu 69)Gaz Metan Mediaș: Pleșca – Velisar, Larie, Constantin, Romeo – Chamed (Fernandes 72), Diakota, Droppa – Dumitru (Drăghici 81), Buș, Olaru (Roșu 85)

În următoarea etapă din Liga 1, Gaz Metan Mediaș va înfrunta FC Hermannstadt, iar Chindia Târgoviște va întâlni FC Viitorul.

În clasamentul Ligii 1, Gaz Metan Mediaș se poziționează pe locul 4, cu 22 de puncte, iar Chindia Târgoviște se află pe locul 11, cu 16 puncte,mediafax.ro.