Victor Pițurcă liber ca pasărea cerului
Ultima Ora Breaking News Sport

Academica Clinceni – Universitatea Craiova 0-0, în etapa 14 din Liga 1

– Academica Clinceni a remizat, duminică, cu Universitatea Craiova, scor 0-0, în etapa 14 din Liga 1.

Ambele echipe au avut parte de ocazii de a înscrie. În minutul 8, Craiova a pierdut o șansă de marca după ce Bancu a interceptat o pasă a lui Pigliacelli, însă mingea ajuns în brațele lui Vâlceanu. Un minut mai târziu, Craiova a mai ratat o ocazie, când Bălașa a șutat cu putere în bară. Academica Clinceni a avut și ea o ocazie, în minutul 27, când Vojtus a trimis peste bara transversală. Oltenii au cerut lovitură de la 11 metri în trei rânduri, însă arbitrajul nu a fost de acord.

Echipe utilizate:Academica Clinceni: Vâlceanu – Matei, Chatziterzoglu, Patriche, Pârvulescu – Șut, Cebotaru – Merloi (Deretti 60), Ion (Nsiah 90+4), Achim (Dobrescu 73)– VojtusUniversitate Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu, Bălașa, Acka, Bancu – Cosic, Cicâldău, Ivanov (Fortes 84) – Baiaram (Ivan 26), Roman, Zakaric (Mihăilă 65)

În clasamentul Ligii 1, Universitatea Craiova ocupă poziția a treia, cu 24 de puncte, iar Academica Clinceni se află pe locul 13, cu 11 puncte, mediafaxro.