Antrenorul Craiovei, Devis Mangia, a fost demis. Cine i-a luat locul
Veste mare pentru suporterii Craiovei. Vor avea stadion nou
Sport

Meci mare pentru Universitatea Craiova. Egalitate cu liderul campionatului Ungariei, Ferencvaros TC

Echipa de fotbal Universitatea Craiova a încheiat la egalitate, 1-1 (0-1), meciul amical cu liderul campionatului Ungariei, Ferencvaros TC, desfăşurat, vineri, în cadrul stagiului de pregătire din Turcia.

Golul formaţiei Universitatea Craiova a fost marcat în minutul 80 al întâlnirii de Lucian Buzan, jucător care a intrat în repriza a doua.

Antrenorul italian Devis Mangia a început meciul cu următorul unsprezece: Popescu – Martic, Popa, Kelic, Briceag – Meza Colli, Fedele, Bic, Zete – Rocha, Baicu.

Universitatea Craiova va disputa în cursul acestei zile, dar de la ora 16,00 (ora României), un al doilea meci de verificare cu Ferencvaros TC, cei doi antrenori dorind să îşi urmărească toţi jucătorii pe teren.Formaţia condusă de Devis Mangia se va întoarce, sâmbătă, din Turcia, primul meci oficial din acest an fiind programat la 3 februarie, în deplasare, cu FC Viitorul, în cadrul etapei a 22-a a Ligii I.