Liga 1 - Programul și clasamentul complet pentru sezonul 2017-2018 1
Sport

Liga 1 – Programul și clasamentul complet pentru sezonul 2017-2018

Programul și clasamentul complet pentru sezonul 2017-2018

Liga 1 a început pe 15 iulie. Sezonul de toamnă se va încheia pe 16-17 decembrie, cu etapa a 22-a.

Competiția se va relua pe 3-4 februarie 2018, iar sezonul regulat se va încheia pe 24-25 februarie, cu etapa a 26-a.
Pentru prima oară participă în Liga 1 ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe și Juventus București.
CFR Cluj se afla momentan in fruntea clasamentului, cu 46 de puncte 14 victorii si doar 2 infrangeri.  CFR Cluj este urmat imediat de FCSB cu 41 de puncte in clasament, 12 victorii si 3 infrageri.
Clasamentul complet il puteti gasi mai jos.
Liga 1
Clasament Liga 1

RETUR:

Etapa a XIV-a (14-15 octombrie)

CSM Poli Iași – CS Universitatea Craiova 1-2
ACS Poli Timișoara – Concordia Chiajna 0-3
FC Voluntari – FCSB 0-0
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – Astra Giurgiu 0-0
Dinamo București – CS Juventus București 3-0
CFR Cluj – FC Botoșani 0-0
Gaz Metan Mediaș – FC Viitorul Constanța 0-1

Etapa a XV-a (21-22 octombrie)

Gaz Metan Mediaș – CSM Poli Iași 0-2
FC Viitorul Constanța – CFR Cluj 1-0
FC Botoșani – Dinamo București 0-0
CS Juventus București – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2-1
Astra Giurgiu – FC Voluntari 2-3
FCSB – ACS Poli Timișoara 7-0
Concordia Chiajna – CS Universitatea Craiova 1-2

Etapa a XVI-a (28-29 octombrie)

CSM Poli Iași – Concordia Chiajna 3-1
CS Universitatea Craiova – FCSB 2-5
ACS Poli Timișoara – Astra Giurgiu 2-1
FC Voluntari – CS Juventus București 0-0
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – FC Botoșani 0-2
Dinamo București – FC Viitorul Constanța 0-4
CFR Cluj – Gaz Metan Mediaș 0-0

Etapa a XVII-a (4-5 noiembrie)

CFR Cluj – CSM Poli Iași 1-0
Gaz Metan Mediaș – Dinamo București 0-3
FC Viitorul Constanța – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 3-0
FC Botoșani – FC Voluntari 1-0
CS Juventus București – ACS Poli Timișoara 1-1
Astra Giurgiu – CS Universitatea Craiova 2-2
FCSB – Concordia Chiajna 2-1

Etapa a XVIII-a (18-19 noiembrie)

CSM Poli Iași – FCSB 1-0
Concordia Chiajna – Astra Giurgiu 1-2
CS Universitatea Craiova – CS Juventus București 3-1
ACS Poli Timișoara – FC Botoșani 1-1
FC Voluntari – FC Viitorul Constanța 0-0
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – Gaz Metan Mediaș 0-0
Dinamo București – CFR Cluj 0-2

Etapa a XIX-a (25-26 noiembrie)

Dinamo București – CSM Poli Iași 2-1
CFR Cluj – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2-0
Gaz Metan Mediaș – FC Voluntari 1-1
FC Viitorul Constanța – ACS Poli Timișoara 1-1
FC Botoșani – CS Universitatea Craiova 1-0
CS Juventus București – Concordia Chiajna 0-5
Astra Giurgiu – FCSB 2-0

Etapa a XX-a (2-3 decembrie)

CSM Poli Iași – Astra Giurgiu 1-0
FCSB – CS Juventus București 4-0
Concordia Chiajna – FC Botoșani 3-0
CS Universitatea Craiova – FC Viitorul Constanța 3-1
ACS Poli Timișoara – Gaz Metan Mediaș 1-1
FC Voluntari – CFR Cluj 0-3
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – Dinamo București

Etapa a XXI-a (9-10 decembrie)

ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – CSM Poli Iași
Dinamo București – FC Voluntari
CFR Cluj – ACS Poli Timișoara
Gaz Metan Mediaș – CS Universitatea Craiova
FC Viitorul Constanța – Concordia Chiajna 3-0
FC Botoșani – FCSB
CS Juventus București – Astra Giurgiu

Etapa a XXII-a (16-17 decembrie)

CSM Poli Iași – CS Juventus București
Astra Giurgiu – FC Botoșani
FCSB – FC Viitorul Constanța
Concordia Chiajna – Gaz Metan Mediaș
CS Universitatea Craiova – CFR Cluj
ACS Poli Timișoara – Dinamo București
FC Voluntari – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe

Etapa a XXIII-a (3-4 februarie)

FC Voluntari – CSM Poli Iași
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – ACS Poli Timișoara
Dinamo București – CS Universitatea Craiova
CFR Cluj – Concordia Chiajna
Gaz Metan Mediaș – FCSB
FC Viitorul Constanța – Astra Giurgiu
FC Botoșani – CS Juventus București

Etapa a XXIV-a (10-11 februarie)

CSM Poli Iași – FC Botoșani
CS Juventus București – FC Viitorul Constanța
Astra Giurgiu – Gaz Metan Mediaș
FCSB – CFR Cluj
Concordia Chiajna – Dinamo București
CS Universitatea Craiova – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
ACS Poli Timișoara – FC Voluntari

Etapa a XXV-a (17-18 februarie)

ACS Poli Timișoara – CSM Poli Iași
FC Voluntari – CS Universitatea Craiova
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – Concordia Chiajna
Dinamo București – FCSB
CFR Cluj – Astra Giurgiu
Gaz Metan Mediaș – CS Juventus București
FC Viitorul Constanța- FC Botoșani

Etapa a XXVI-a (24-25 februarie)

CSM Poli Iași – FC Viitorul Constanța
FC Botoșani – Gaz Metan Mediaș
CS Juventus București – CFR Cluj
Astra Giurgiu – Dinamo București
FCSB – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
Concordia Chiajna – FC Voluntari
CS Universitatea Craiova – ACS Poli Timișoara

Etapa I (15-16 iulie)

CS Universitatea Craiova – CSM Poli Iași 2-0
Concordia Chiajna – ACS Poli Timișoara 0-1
FCSB – FC Voluntari 2-1
Astra Giurgiu – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 1-0
CS Juventus București – Dinamo București 0-3
FC Botoșani – CFR Cluj 1-1
FC Viitorul Constanța – Gaz Metan Mediaș 3-0
 

 

Etapa a II-a (22-23 iulie)

CSM Poli Iași – Gaz Metan Mediaș 0-0
CFR Cluj – FC Viitorul Constanța 2-0
Dinamo București – FC Botoșani 0-1
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – CS Juventus București 2-1
FC Voluntari – Astra Giurgiu 3-1
ACS Poli Timișoara – FCSB 0-1
CS Universitatea Craiova – Concordia Chiajna 1-1

Etapa a III-a (29-30 iulie)

Concordia Chiajna – CSM Poli Iași 0-1
FCSB – CS Universitatea Craiova 1-1
Astra Giurgiu – ACS Poli Timișoara 3-0
CS Juventus București – FC Voluntari 0-0
FC Botoșani – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 5-1
FC Viitorul Constanța – Dinamo București 0-1
Gaz Metan Mediaș – CFR Cluj 0-3

Etapa a IV-a (5-6 august)

CSM Poli Iași – CFR Cluj 0-2
Dinamo București – Gaz Metan Mediaș 3-1
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – FC Viitorul Constanța 1-0
FC Voluntari – FC Botoșani 1-3
ACS Poli Timișoara – CS Juventus București 2-1
CS Universitatea Craiova – Astra Giurgiu 1-1
Concordia Chiajna – FCSB 1-2

Etapa a V-a (9-10 august)

FCSB – CSM Poli Iași 1-1

Astra Giurgiu – Concordia Chiajna 1-0
CS Juventus București – CS Universitatea Craiova 0-1
FC Botoșani – ACS Poli Timișoara 1-0
FC Viitorul Constanța – FC Voluntari 0-0
Gaz Metan Mediaș – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2-1
CFR Cluj – Dinamo București 1-0

Etapa a VI-a (12-13 august)

CSM Poli Iași – Dinamo București 2-1
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – CFR Cluj 0-2
FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș 2-1
ACS Poli Timișoara – FC Viitorul Constanța 0-0
CS Universitatea Craiova – FC Botoșani 1-0
Concordia Chiajna – CS Juventus București 1-1
FCSB – Astra Giurgiu 1-1

Etapa a VII-a (19-20 august)

Astra Giurgiu – CSM Poli Iași 0-0
CS Juventus București – FCSB  1-2
FC Botoșani – Concordia Chiajna 2-1
FC Viitorul Constanța – CS Universitatea Craiova 0-2
Gaz Metan Mediaș – ACS Poli Timișoara 0-2
CFR Cluj – FC Voluntari 2-0
Dinamo București – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 1-0

Etapa a VIII-a (26-27 august)

CSM Poli Iași – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 0-2
FC Voluntari – Dinamo București  1-3
ACS Poli Timișoara – CFR Cluj 4-3
CS Universitatea Craiova – Gaz Metan Mediaș 2-0
Concordia Chiajna – FC Viitorul Constanța 1-2
FCSB – FC Botoșani  2-0
Astra Giurgiu – CS Juventus București 2-0

Etapa a IX-a (9-10 septembrie)

CS Juventus București – CSM Poli Iași 2-2
FC Botoșani – Astra Giurgiu 1-3
FC Viitorul Constanța – FCSB 1-0
Gaz Metan Mediaș – Concordia Chiajna 1-2
CFR Cluj – CS Universitatea Craiova 2-1
Dinamo București – ACS Poli Timișoara 1-2
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – FC Voluntari 0-3

Etapa a X-a (16-17 septembrie)

CSM Poli Iași – FC Voluntari 2-1
ACS Poli Timișoara – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 0-0
CS Universitatea Craiova – Dinamo București 2-2
Concordia Chiajna – CFR Cluj 0-1
FCSB – Gaz Metan Mediaș 4-0
Astra Giurgiu – FC Viitorul Constanța 3-1
CS Juventus București – FC Botoșani 0-2

Etapa a XI-a (20-21 septembrie)

FC Botoșani – CSM Poli Iași 3-3FC Viitorul Constanța – CS Juventus București 3-0
Gaz Metan Mediaș – Astra Giurgiu 0-0
CFR Cluj – FCSB 1-1
Dinamo București – Concordia Chiajna 2-3
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – CS Universitatea Craiova 2-3
FC Voluntari – ACS Poli Timișoara 1-0

Etapa a XII-a (23-24 septembrie)

CSM Poli Iași – ACS Poli Timișoara 1-1
CS Universitatea Craiova – FC Voluntari 1-1
Concordia Chiajna – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2-1
FCSB – Dinamo București 1-0
Astra Giurgiu – CFR Cluj 2-3
CS Juventus București – Gaz Metan Mediaș 1-1
FC Botoșani – FC Viitorul Constanța 1-0

Etapa a XIII-a (30 septembrie-1 octombrie)

FC Viitorul Constanța – CSM Poli Iași 5-2
Gaz Metan Mediaș – FC Botoșani 1-0
CFR Cluj – CS Juventus București 2-0
Dinamo București – Astra Giurgiu 1-1
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – FCSB 0-4
FC Voluntari – Concordia Chiajna 0-1
ACS Poli Timișoara – CS Universitatea Craiova 0-2

loading...

Voi ce părere aveți? Așteptăm comentariile voastre mai jos.

Folosim cookie-uri pentru a va asigura o interactiune cat mai buna cu site-ul. Prin continuarea navigarii permiteti utilizarea cookie-urilor. Sunt de acord Detalii