Lituania
Lituania
Sport Ultima Ora

Reprezentativa României a învins Lituania cu 2-1

Reprezentativa României a învins cu 2-1, în meciul din deplasare cu Lituania, contând pentru etapa a treia a grupei 4, seria C a Ligii Naţiunilor.

Primul gol a fost marcat de Alexandru Chipciu, în minutul 13. Chipciu a înscris din nouă metri, din alunecare, după o pasă de la Mitriţă.

Lituanienii au egalat în minutul 89, dar Alexandru Maxim a reușit să aducă România în avantaj în minutul 93, după o fază superbă.

Jocul a fost întrerupt aproximativ jumătate de minut, la scurt timp după start, din cauza fumigenelor aruncate din tribune.

În celălalt meci al grupei, Serbia a învins cu 2-0 în Muntenegru și a devenit liderul grupei.

Următorul meci este România-Serbia, meci în care se va decide, cel mai probabil, câștigătoarea acestei grupe din Liga Națiunilor.

Voi ce părere aveți? Așteptăm comentariile voastre mai jos.