Partenerii de afaceri ai lui Dragnea Jr. au câștigat două contracte de 8 milioane de euro pentru paza sistemelor de irigaţii din Bărăgan şi Dobrogea
Sport Ultima Ora

Fiul lui Dragnea, încolțit de fanii Rapidului: „Ești patron pe banii furați de la copii!”

Rapidul a fost eliminată din Cupa României! Turris-Oltul Turnu Măgurele, echipa finanțată de fiul lui Liviu Dragnea, s-a impus chiar în Giulești, cu 2-0! Primul gol al partidei a fost înscris de Dragu în minutul 76. Teleormănenii, care joacă tot în Liga a III-a, au dat lovitura în ultimul minut de joc prin Mario Mihai, împrumutat de la FCSB.

La meci a asistat și Valentin Dragnea, alături de soția sa. De alfel, liderul PSD e un fan declarat al Rapidului.

La finalul partidei, la iesirea din stadion, Dragnea jr a fost incoltit de fanii Rapidului.

„Esti patron pe banii furati de copii! Esti patron de echipa pe bani furati din buzunarul nostru! La puscarie sa va duceti amandoi, si tu si taica-tu”, i-au strigat suporterii rapidisti.

Incojurat de bodyguardzi, fiul lui Dragnea s-a dus la masina si a plecat de la stadion fara a raspunde intr-un fel fanilor Rapidului.