Harry Kane, vedeta CM 2018 în meciul Anglia – Panama: scor 6-1
Kane
Campionatul Mondial Rusia 2018 Sport Ultima Ora

Englezul Harry Kane a fost declarat jucătorului meciului Anglia – Panama, scor 6-1, disputat duminicăă, în grupele Cupei Mondiale, partidă la care a marcat trei goluri.  Kane a devenit, astfel, golgheterul CM 2018, depășindu-l pe Cristiano Ronaldo.

Kane, care a jucat până în minutul 63, a înscris în minutele 22, 45 şi 62, primele două goluri din penalti.

Reprezentativa Angliei a învins, duminică, scor 6-1, naţionala statului Panama, din care face parte dinamovistul Jaime Penedo, într-un meci din etapa a doua a Grupei G de la Cupa Mondială, disputat la Nijni Novgorod. Ca urmare a acestui rezultat, Anglia şi Belgia sunt calificate în optimile competiţiei.

Anglia a învins cu 6-1 Panama lui Penedo şi s-a calificat în optimile CM; Kane a marcat trei goluri, două din penalti

Golurile învingătorilor au fost marcate de Stones ‘8, ‘40, Kane ‘22 (penalti), ’45 (penalti), ’62 şi Lingard ’36. Pentru Panama a înscris Baloy, în minutul 78. Acesta este primul gol al panamezilor la un turneu final al CM.